Lietotājiem jau kopš padomju laikiem ir ieradums izslēgt telefonus – lai neviens netraucētu, tālrunis vienkārši tika izrauts no rozetes, jo izslēgšanas pogas varēja arī nebūt. Bet kā ir ar viedtālruni?
Prakse rāda, ka neliels skaits lietotāju to atspējo brīžos, kad tas nav nepieciešams. Iedziļināsimies šajā tēmā nedaudz sīkāk – apskatīsim dažus viedtālruņa izslēgšanas iemeslus.
Lai izvairītos no traucējumiem
Viedtālruņa darbība var ietekmēt precīzus instrumentus, piemēram, medicīnas iekārtas vai sakaru iekārtas lidmašīnā. Iemesls tam ir augstās frekvences, ko ierīce izstaro. Viedtālrunis nepārtraukti sūta datus pa mobilo tīklu, Wi-Fi un Bluetooth, izmantojot augstfrekvences starojumu.
Lai atslēgtu sakaru moduļus, ir pieejama opcija “Airplane Mode” (lidmašīnas režīms). Taču tas ne vienmēr palīdz 100% – precīzas mērierīces var reaģēt arī uz nelielu augstfrekvences starojumu no sīkrīka procesora. Šajā gadījumā pareizāk ir viedtālruni vispār izslēgt, lai tas neko neizstarotu.
Lai netraucētu
Daudzi lietotāji izslēdz savu viedtālruni, lai izvairītos no tā, ka viņus traucē ziņojumi un zvani. Tas nav gluži pareizs lēmums – jebkuru mūsdienīgu ierīci var konfigurēt tā, lai tā neizdotu skaņas un vibrētu, kad tiek veikts jauns zvans, un paziņojumus par zvanu vai īsziņu var pilnībā paslēpt.
Ir iespējams atslēgt visas skaņas, bet pie izlases opcijām pievienot tos kontaktus, kurus nedrīkst apklusināt. Šādā gadījumā lietotājs nepalaidīs garām svarīgu zvanu.
Principā ierīci var arī pārslēgt lidmašīnas režīmā, lai atslēgtu visu ārējo saziņu, taču vienkāršāk ir iestatīt skaņas un paziņojumus pēc saviem ieskatiem.
Akumulatora enerģijas taupīšana
Viedtālrunis darbosies ilgāk, ja to izslēgsiet – tas ir nenoliedzams fakts, taču ir viena nianse. Šāda izslēgšana darbosies, ja viedtālrunis būs izslēgts uz ilgu laiku. Gadījumā, ja ierīces uzlāde ir ļoti maza, tad nevajadzētu izslēgt ierīci, lai taupītu uzlādi.
Lasi vēl: Uz galda ir tik daudz visa kā, bet šie vislētākie salāti Jaungada vakaram ir pirmie, kas tiks apēsti
Lieta tāda, ka ierīces izslēgšanas un ieslēgšanas process prasa daudz enerģijas – viedtālrunis pēc savas arhitektūras ir dators, kam nepieciešama enerģija, lai darbotos.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Dārzkopji, pārliecinieties, ka esat to izdarījuši pirms februāra sākuma – šeit ir norādīts, ar ko vajadzētu apkaisīt kokus un krūmusby Anete Vītola
- Kā mainījusies viņu dzīve un kā viņi šobrīd izskatās: seriāla “Santa Barbara” skatītāju iemīļotākais pāris – Īdena un Krūzs (video)by Laura Blūma
- Kā sakopt mājokli un mantas pēc svētkiem – 6 palīglīdzekļi traipu likvidēšanai un tīrīšanas plānsby Anete Vītola